گذشته کیف ها

گذشته کیف ها

درگذشته زمانی که واژه کیف به گوش شما میخورد ، تصویر شما از آن یک وسیله برای حمل کالا بود. اما امروزه وقتی واژه کیف به گوش ما میخورد آن را به عنوان یک اکسسوری میدانیم که وظیفه دارد از وسایل ما مراقبت کند.

تاریخچه کیف به پیش از 15000 سال قبل برمیگردد، حتما میتوان گفت قبل از اختراع لباس چون انسان ها به یک وسیله نیاز داشتند که وسایل خود را در آن جای بدهند و حمل کنند.

آثار وجود کیف در قدیم

از آثار قدیمی کیف میتوان به زمانی اشاره کرد که در یکی از کوه های آلپ در زمان 1991 توانستند پیکر مردی را پیدا کنند ( قدیمی ترین مومیایی ) که کیفی به همراه داشت. جنس آن کیف ، پوست بز بود و یک بندی هم نیز به همراه داشت.

از آثار قدیمی وجود کیف میتوان به زمان مصر باستان اشاره کرد که در سنگ نگاره ای چند مرد به کیف های دسته دار وسایل هایی حمل میکردند.

کیف ها در قرن دهم

استفاده از کیف ها دیگر بین مردان و زنان رایج شده بود و یکی از وسایل های ضروری هر فرد بود . اما در آن زمان کیف ها دایره ای شکل بودنند و با یک بند بسته و این قابلیت را داشتند که به کمر نیز بسته شوند ، مردم در آن زمان بیشتر استفاده از این کیف ها را برای حمل پول میدانستند. احتمالا در کارتون ها هم دیده باشید.

کیف ها در قرن شانزدهم و هفدهم

دیگر مد و فشن تغییر کرده بود و نیازی به بستن کیف به دور کمر نبود تا پول خود را حمل کنید . زنان در آن زمان قادر به طراحی یک نوع از لباس شدند که داخل لباس کیفی جای گذاری شده بود و میتوانستند وسایل خود را با آن کیف حمل کنند ، و مردان هم محفظه ای در شلوارشان جای گذاشتند که امروزه به آن جیب میگویند.

کیف ها در قرن هجدهم

دنیای مد و فشن تغیرات خیلی زیادی داشت. دیگر مردم لباس های گشاد نمی پوشیدند و لباس های تنگ ترند شده بود ، دیگر جایی برای کیف هایی که داخل لباس بودند نبود و دوباره به فکر طراحی و ساخت کیف ها افتادند . زنان در آن زمان از کیف های مچی استفاده میکردند.

دیگر وسایل های  حمل و نقل آمده بود و مردم با آن ها سفر میکردند ، به یک وسیله بزرگ نیاز داشتند که تمام وسایل خود را در آنها قرار دهند. در آن زمان کیف های بزرگی از جنس چرم تولید شد و بسیار مقاومت بالایی داشتند ، به خاطر حمل وسایل سنگین. روزی یک کار آفرینی چند عدد کیف بزرگ و یک کیف برای خانم خود سفارش داد . به محض رسیدن کیف ها متوجه کیفیت بالای کیف های بزرگ شد ، به این فکر افتاد که کیف های با کیفیت زنانه تولید کند بنابراین به سراغ یک طراح رفت و ایده اش را مطرح کرد و طراح هم با ایده او موافقت کرد . او موفق به تولید کیف های لوکس زنانه شد

کیف های امروزی

در سال 1970 کیف هایی طراح شده بود که قابل حمل بودند و برای استفاده روزمره بود ، بسیار جا دار بودند و جلوه مردانه ای داشت . امروزه با امدن گجت های الکتریکی این نوع کیف ها بسیار محبوب است . آکارا در حال حاضر انواع کیف های دوشی ، دستی ، کیف های زنانه ، کوله های فانتزی ، ساک های ورزشی را تولید و عرضه میکند.