انتخاب صحیح ساک ورزشی

انتخاب صحیح ساک ورزشی

ساک ورزشی یکی از ضرورات یک ورزشکار است. اگر شما ورزشکار باشید حتما تا کنون باید به این موضوع پی برده باشید . بسیاری از شما ها حتما دیده اید افرادی را که با یک نایلون به باشگاه می آیند و اعتقادی به ساک ورزشی ندارند، باید بگویم مقدمه ُ یک کار میتواند مشخص کند که آن کار به کجا میرسد این را به یاد داشته باشید که کار های بی نظم و تصمیم های ناگهانی شما را به جایی نمیرساند . فارغ از هر چیزی هر ورزشی ، وسایل مورد نیاز خود را دارد و این وسایل میتوانند انتخاب اصلی را تعیین کنند.

سوالاتی که به خرید شما کمک میکند

قبل از هر چیزی باید از شما چند سوال بپرسیم که نیاز اصلیتان را مشخص میکند ، توی چه رشته ورزشی ای فعالید؟ چه وسایلی با ساک حمل میکنید ؟ (برای مثال:مکمل های ورزشی ، وعده های قبل و بعد باشگاه ، کفش ورزشی و…) آیا جنس و کیفیت ساک برایتان مهم است ؟ ساک ورزشی مورد نظر قابل شستشو باشد؟ فضای بزرگی داشته باشد یا فضایی کوچک ؟ محفظه های زیادی داشته باشد یا خیر؟

این ها سوالاتی هستند که با کمک آنها میتوان انتخاب بهتری داشت!

اگر شما گمراهید …

شاید با این سوال ها کنجکاو شده باشد! ولی نگران نباشد من در ادامه با چند مثال کار را برای شما راحت تر خواهم کرد .

برای مثال شما یک بدنساز حرفه ای باشید ، حتما شما وعده های قبل و بعد باشگاه را به همراه میبرید ، حوله جهت حمام کردن ، ست ورزشی و کفش ورزشی ، کمربند ، مکمل های ورزشی و … این ها تمام وسایل هایی هستند که یک بدنساز حرفه ای به همراه دارد.

اگر شما بدنساز حرفه ای هستید ، حتما به یک ساک بزرگ نیاز دارید که هم مقاومت بالایی داشته باشد هم زیبا و شیک باشد ، پیشنهاد آکارا به شما ساک های سه کاره است به دلیل فضای بسیار جادار ، محفظه های زیاد مانند جا کفشی محفظه لباس زیر و … چیزی که ساک ورزشی سه کاره را از بقیه ساک ها متمایز میکند تبدیل شدن به کوله است . حتما در ادامه به این نکاتی که توصیف میکنیم توجه داشته باشید.

جنس کار

اینجا مهم ترین نقطهُ این مقاله است . جنس محصول مهم ترین بخش محصول است که دوام ، مقاومت ، ماندگاری کار را مشخص میکند . مثال یک جنس را میزنم که متوجه منظور من باشید . اگر ساکی را تهیه کنید که الیاف پشت جنس آن بی کیفیت باشد ، اگر آن ساک تا بخورد و چروک شود دیگر قابل صاف شدن نیست.

زیپ محصول

شما باید به زیپ محصول دقت کنید که به راحتی باز و بسته شود و لگی در کار نباشد این را هم مورد توجه قرار بدهید که اگر سر زیپ محصول فلزی باشد ، دوام بالایی خواهد داشت ولی به شرطی که زنگ نزند .

چاپ محصول

میتوان گفت چاپ هم جز چهار عامل برتر در تعیین ساک باشد بگذارید با یک مثال شروع کنیم ، اگر چاپ محصول بی کیفیت باشد و شما بخواهید آن ساک را بشویید ، بعد از شستشو متوجه خواهید شد که یا رنگ چاپ رفته است یا چاپ به اصتلاحا پر پر شده یا کلا چاپ کنده شده است و کیف شما به یک کیف یک بار مصرف تبدیل خواهد شد .

کیفیت دوخت

تعداد دوخت ، نخ مصرف شده ، تمیزی دوخت ، اینها تمام عامل های یک ساک تمیز و مقاوم است . تعداد دوختی که دوزنده به دسته های ساک میزند اگر کم باشد میتواند با بلند کردن یک چیز سبک آن دسته پاره شود ولی اگر شما با یک ساک خوب سرو کله بزنید متوجه خواهید شد که با بلند کردن بیست کیلو هم ساک بدون هیچ صدمه بلند میشود .

 

عوامل دیگر

عوامل دیگر هم که باید به آنها توجه داشت ، نوع نوار که به کار رفته است و آستر داخلی و … برای تشخیص نوار خوب باید ، باید به ضخامت آن توجه کنید چون در مواقعی که ساک سنگین میشود باید توانایی این را داشته باشد که بتواند آن وسایل را نگه دارد .

آستر داخلی و محفظه ها برای گردش هوا هم عامل مهمی است . احتمالا شما هم بعد چند روز که ساک خود را باز کرده اید بوی بد آن به مشامتان خورده ولی اما اگر ساکی که هواکش ( محفظه گردش هوا ) داشته باشد حتما اگر چند هفته هم داخل ساک را باز نکرده باشید هم بویی حس نمیکنید . آستر هم نقش به سزایی دارد که باعث میشود ساک مورد نظر رنگ پس ندهد.

توجه

تمام نکاتی که در بالا گفته شده در ساک های آکارا رعایت شده و این ضمانت را به شما میکند که اگر ساکی که به دست شما میرد ، سالم است و اگر ساک مشکلی داشت این امکان را میدهد که آن را مرجوع کنید .